Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Złoty konkurs PROKAPA trwa! Pula nagród rośnie

Przypominamy, że trwa nasz konkurs "Co dalej po szwajcarskim referendum w sprawie złota?" (szczegóły konkursu). Miło nam poinformować, że dzięki Wydawnictwu Słowa i Myśli, wzrosła pula nagród w konkursie. Teraz, oprócz "Złotego spisku" Ferdinanda Lipsa, nagrodą jest jeszcze najnowsza książka prof. Krzysztofa Rybińskiego "Ekonomia w Matrixie".

"Każdy z nas żyje w ekonomicznym matrixie. Większość decyzji życiowych podejmujemy, kierując się prawami ekonomii, mimo że często nie zdajemy sobie z tego sprawy, a nawet nie znamy tych reguł. Dlatego tak często przegapiamy szanse, które los nam przynosi" - pisze na początku swojej książki prof. Rybiński. Jego książka pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w każdym z nas i że możemy go odblokować jeśli tylko poznamy podstawowe zasady ekonomii. Oto tytuły niektórych rozdziałów: "Jak się zostaje zamożnym człowiekiem", Dlaczego niektóre kraje są bogate, a inne biedne", Inflacja, czyli złodziej, który nieustannie cię okrada", "Jak zostać kapitalistą, czyli o tworzeniu własnej firmy", "Wydatki publiczne - kto i na co wydaje pieniądze podatników", "Dług publiczny, czyli o krzywdzie, którą wyrządzamy pokoleniu naszych dzieci". Książkę zamyka rozdział "Czy warto wziąć kredyt na kupno mieszkania".

rybinski_matrix_okladka

Raz jeszcze zachęcamy do uczestnictwa w Złotym konkursie PROKAPA! Szczegóły konkursu...


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *