Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Zmarła adwokatka wolności

We wtorek, 18 sierpnia 2009 roku, zmarła Rose Friedman, żona światowej klasy ekonomisty, laureata Nagrody Nobla prof. Miltona Friedmana. Miała 98 lat i w raz z mężem stanowiła najbardziej zasłużoną dla promocji wolności, wolego rynku i wolnego wyboru parę świata. Byli małżeństwem przez 68 lat.

Rose zostanie zapamiętana jako utalentowana ekonomistka i wpływowy adwokat wolności na świecie. Szczególnie silne było oddziaływanie jej opinii w latach 80-tych w Stanach Zjednoczonych. Jej największym dziełem był opublikowany w 1980 roku „Wolny wybór”, napisanym wspólnie z prof. Miltonem Friedmanem oraz współudział w stworzeniu 10 odcinków serialu o tym samym tytule dla telewizji PBS. Książka przez tygodnie była bestsellerem w USA i wywarła ogromny wpływ na publiczne rozumienie wolności.  Odegrała także ogromną rolę w odrodzeniu wiary w wolność w USA i na świecie.

K.R.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *