Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

„Znaleziony” – o miłości pozornie niemożliwej

Trynkiewicz, Tusk, Komorowski, Wojewódzki… Czyż nie doborowe towarzystwo? Ale nawet o tak wybornej ferajny dobrze czasem odpocząć. Pomóc w tym może sięgnięcie po odpowiednią lekturę.Wydawnictwo M ma właśnie taką ofertę. Powieść „Znaleziony”. Laureatka Nagrody Nobla – Nadine Gordimer na kartach książki opowiada historię miłości pozornie niemożliwej. Młodej, białej kobiecie psuje się auto. Trafia do warsztatu, gdzie poznaje mechanika. Nawiązują znajomość, której skutki okażą się burzliwe i nieprzewidywalne, a każde z nich będzie stopniowo zmieniać swoje zdanie na temat drugiego.

znaleziony_oklAkcja powieści dzieje się w towarzyskich kręgach południowoafrykańskiego miasta i arabskiej wiosce na pustyni. Powieść „Znaleziony” to historia o obrzędach przejścia, jakimi są doświadczenia emigracji, które miłość pokona tylko wtedy, gdy będzie istnieć nawet po odrzuceniu wszystkiego, co uznajemy w życiu za pewnik.

Książka przedstawia nowe spojrzenie na stare zagadnienia tożsamości, przynależności i prawa do poszukiwania lepszego życia.

Ma być niby lekko, jednak na pewno nie lekko od refleksji. „Znaleziony” to żywiołowa, błyskotliwa, głęboko wzruszająca powieść.

M


One Response to „Znaleziony” – o miłości pozornie niemożliwej

  1. Michał napisał(a):

    Pragnę serdecznie zachęcić do odwiedzenia portalu http://urbietorbi-apocalypse.net/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *