Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Związki grabarzami Unii?

Jak podaje portal Money.pl…

„Ponad 30 tysięcy związkowców demonstrowało przez półtorej godziny w centrum Pragi na Hradczanskom Namesti.

Domagali się paktu socjalnego dla Europy, zabezpieczenia miejsc pracy i regulacji międzynarodowych rynkow finansowych. W manifestacji wzięli udział związkowcy z 11 krajów, najliczniejszą grupą byli przedstawiciele polskiej „Solidarności”.

(…) Hradczanskie Nameste zostało zapełnione do ostatniego miejsca. Nad tłumem manifestantów powiewały flagi 11 krajów. Przybyli związkowcy z Francji, Austrii, Niemiec, Chorwacji i Słowenii, a także kilkusetosobowa grupa związkowców z NSZZ Solidarność i OPZZ.

(…) Związkowcy ostrzegli rządy krajow europejskich, by nie wykorzystywały kryzysu w celu zaostrzania warunków pracy, zbiorowych zwolnień i obniżek płac.

(…) Demonstrację zorganizowała Konfederacja Związkowców Czech i Moraw we wspólpracy z Europejską Konfederacją Związków Zawodowych.

Blisko sto tysięcy osób, w tym 500 związkowców z Polski, wzięło udział w sobotniej manifestacji w Berlinie, zorganizowanej przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych.

Dwa pochody pod hasłem „Walczyć z kryzysem. Pakt Socjalny dla Europy”. Winni muszą zapłacić przeszły wczesnym popołudniem centralnymi ulicami niemieckiej stolicy pod Kolumnę Zwycięstwa, gdzie odbył się wiec kończący demonstrację.

– Jesteśmy tu po to, by upomnieć się o socjalną Europę, także o socjalną Polskę – powiedział obecny na manifestacji przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz.

– Protestujemy przeciwko chciwości i zachłanności liberałów i kapitalistów, którzy dążą do ograniczenia praw socjalnych. Koszty kryzysu nie mogą być przerzucane na ludzi pracy – dodał.

Zdaniem Guza manifestacje związkowców w europejskich stolicach pokazują, że protest robotniczy wylewa się na ulice. Liberalizm upadł, a liberałowie mają się doskonale – ocenił.”

Żródło: Money.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *