Rozpoczęcie studiów to nowy etap dla młodych osób. Często niosący ze sobą wiele trudności i ciężkich decyzji. Jedną z ważnych, które ma do podjęcia początkujący student w wielkim mieście jest decyzja o pracy. W przypadku studiów zaocznych nie trzeba się długo zastanawiać. Większy problem mają osoby studiujące w trybie stacjonarnym, dla których rynek nie ma dużego wyboru atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Zatem czy warto pracować na studiach?

Gotówka na start

Niezależnie od tego czy studiujesz w trybie stacjonarnym czy niestacjonarnym, pracować zawsze możesz. Rynek pracy ma więcej ofert dla studentów studiujących w trybie niestacjonarnym, którzy mogą wykorzystać cały tydzień by zarabiać a studiują w weekend. Mniej ofert pojawia się dla osób pracujących dziennie, które mogą wykorzystać do pracy jedynie swój wolny czas po zajęciach. Jakkolwiek byśmy nie studiowali, praca na studiach może służyć nam jako stałe źródło dochodu, dodatkowy zarobek czy gotówka na drobne wydatki, których nie pokryją rodzice.

Doświadczenie w branży

Studia to trudny okres, wymagający od młodych ludzi dużo poświęcenia i wyrzeczeń. Rynek pracy ciągle poszukuje nowych nabytków, jednak nie każdy pracodawca chce podjąć ryzyko zatrudnienia osoby bez doświadczenia w branży. Idealnym rozwiązaniem w tej kwestii jest podjęcie pracy już podczas studiów. Studenci kierunków ścisłych z pewność znajdą sporo ofert dla siebie. Duże korporacje chłoną młode talenty i dostrzegają potencjał już podczas studiów. Bagaż doświadczeń w pracy będzie świetnie się komponował z dyplomem ukończenia studiów wyższych.

Coś dla siebie

Oprócz aspektów finansowych czy zbierania doświadczenia zawodowego na przyszłość, praca na studiach ma jeszcze kilka dodatkowych plusów. Pracując podczas studiów masz możliwość kształtowania swojej osobowości. Zbieranie doświadczenia zawodowego w dużych korporacjach już na studiach pomoże zdecydować jakie wartości w życiu są dla ciebie ważne. Praca w młodym wieku uczy dyscypliny i zdecydowanie pomaga kreować własne ja
w otoczeniu.

Szybka pożyczka przed pracą?

Rozpoczynając każdą pracę, nie tylko tą podczas studiów, warto się do niej dobrze przygotować. Rozmowa kwalifikacyjna jest wyjątkowym stresem, szczególnie jeżeli jest to twoje pierwsze zatrudnienie. Oprócz przygotowania pod względem merytorycznym ważne jest aby się dobrze zaprezentować. Jeżeli uważasz, że twoja garderoba nie przemówi do przyszłego pracodawcy to warto, zaopatrzyć się w nowe, eleganckie stroje. Czasami jednak nawet zdobycie pracy może nie rozwiązać problemu z niedostateczną ilością gotówki na jakiś droższy zakup, który mamy w planach. Jeżeli nie chcemy przekładać go w czasie, dając sobie możliwość odłożenia pieniędzy na ten cel, rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka. Mając już nową pracę najprawdopodobniej będziemy mieć dochód, który pozwoli nam spłacać jej ratę. Szybka pożyczka jest dostępna w ofercie wielu instytucji pozabankowych. Możesz dopasować do własnych możliwości wysokość i czas spłaty. Jednak zanim zawrzesz umowę i szybka pożyczka znajdzie się na twoim koncie, warto upewnić się, że będziesz w stanie spłacać zobowiązanie w terminie.