Dlaczego działalność Owsiaka jest szkodliwa?

Jurek Owsiak jest politykiem, który osłabia potencjał polskiej służby zdrowia, bo wspiera opiekę zdrowotną w chorym, patologicznym, socjalistycznym, szkodliwym, niewydolnym, skorumpowanym systemie państwowym

4
Foto. pixabay.com

Niektórzy uważają, że działalność Jurka Owsiaka jest zła, bo on robi różne przekręty. A moim zdaniem to nie ma kompletnie znaczenia. Jego działalność jest szkodliwa, nawet gdyby była krystalicznie uczciwa. To co robi jest złe, bo jego fundacja pomaga złym szpitalom.

Uważam, że pomagać należy chorym, poszkodowanym ludziom, a nie chorym, patologicznym szpitalom. Wspieranie szpitala, który jest źle zarządzany, który nie potrafi się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt do leczenia, to wspieranie patologii, to zły cel. Taki szpital powinien zbankrutować i jego majątek powinien przejąć zarządca, który potrafi zaopatrywać się w sprzęt.

Organizacja charytatywna powinna pomagać poszkodowanym ludziom, tak by mogli się leczyć w dobrych szpitalach, dobrze zarządzających sprzętem leczniczym. Wspieranie WOŚP to wspieranie patologii w lecznictwie. Nie warto tego robić. Lepiej dawać datki organizacjom charytatywnym, które pomagają potrzebującym ludziom – jest takich wiele.

Pomoc charytatywna powinna polegać na pomocy tym, którzy doznali nieszczęścia i nie stać ich na wyjście z tego. Pomagać należy nie wszystkim chorym, ale tym chorym, których nie stać na leczenie. Chorzy, których stać na leczenie, albo się ubezpieczyli, albo mają rodzinę, która ich wspomoże, sobie poradzą. Jurek Owsiak nie pomaga chorym, potrzebującym, niezaradnym ludziom, ale chorym, niewydolnym, złym szpitalom. Pomaga szpitalom, które nie potrafią leczyć, bo nie potrafią zgromadzić odpowiedniego sprzętu.

Jurek Owsiak jest politykiem, który osłabia potencjał polskiej służby zdrowia, bo wspiera opiekę zdrowotną w chorym, patologicznym, socjalistycznym, szkodliwym, niewydolnym, skorumpowanym systemie państwowym. Jego działalność przeszkadza w przekształcaniu się tego chorego socjalistycznego systemu w zdrowy, kapitalistyczny i wolnorynkowy.

Z działalnością charytatywną to w ogóle trzeba bardzo uważać. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Materialna pomoc może często uczynić więcej zła niż dobra. Dobry szpital nie potrzebuje by ktoś z zewnątrz kupował mu sprzęt. Dobry szpital ma dobry sprzęt. Tylko złe szpitale nie mają sprzętu, albo mają zły sprzęt. Złych szpitali nie warto wspierać. Złe szpitale powinny być zlikwidowane.

Grzegorz GPS Świderski

Tekst pochodzi ze strony Salon24. Przedruk za zgodą Autora.

4 KOMENTARZE

  1. Kto ustala czy szpital jest dobry? – księgowy, „ekspert” (tu mam na myśli wszystkich tych, którzy się lepiej znają), czy pacjent któremu szpital pomaga?

    Organizacja charytatywna może pomagać komu chce, a właściwie tym, w którym celu została powołana. W wolnym kraju każdy może rozpocząć działalność charytatywną, ale nie każdemu może się to udać, niemniej zawsze może pan spróbować.

    Gdzie pan znajdzie zarządcę, który potrafi zaopatrywać się w sprzęt. A właściwie gdzie pan znajdzie zarządcę który cokolwiek potrafi?

    Co zaś do przekształcania szpitali w system „zdrowy, kapitalistyczny i wolnorynkowy”, jak pan twierdzi, to wystarczy odwiedzić którykolwiek szpital w USA, aby zauważyć tablice, które upamiętniają fundatorów a to skrzydła szpitala, a to oddziału, czy nawet drobnych darczyńców. I co? Trzeba ich potępiać?

    • Nie odebraliśmy tego artykułu jako potępieńczego. Raczej jako wskazujący na pewien problem. Np. sam Owsiak mógłby wykorzystać swoją siłę medialną do wpłynięcia na zmiany w organizacji systemu ochrony zdrowia

      • Ja też nie traktowałem go potępieńczego, raczej jako stan umysłu piszącego i stąd kilka innych wątków myślowych.
        Problem, na który wskazuje (wg Prokap) nie jest problemem. Kapitalista bowiem (chciałbym się do nich zaliczać) nie widzi problemu – widzi raczej okazję do zarobienia pieniędzy – dlatego jest kapitalistą.
        Jeśli zmiany w systemie organizacji ochrony zdrowia ma robić Owsiak, to należy go postawić na odpowiednim stanowisku za te zmiany odpowiedzialnym i niech pokaże co umie -np.

    • „Kto ustala czy szpital jest dobry? – księgowy, „ekspert” (tu mam na myśli wszystkich tych, którzy się lepiej znają), czy pacjent któremu szpital pomaga?”

      W Polsce ustala to rząd. A powinien ustalać to pacjent na zasadzie wolnorynkowej, tak jak to jaka firma jest dobra zależy od jej klientów, którzy chcą z jej usług czy produktów korzystać.

      „Organizacja charytatywna może pomagać komu chce, a właściwie tym, w którym celu została powołana.”

      Oczywiście. Ale może pomagać dobrze, albo źle. Pomaganie ludziom, szczególnie poszkodowanym, jest dobre, pomaganie nieudolnym instytucjom jest złe.

      „W wolnym kraju każdy może rozpocząć działalność charytatywną, ale nie każdemu może się to udać, niemniej zawsze może pan spróbować.”

      Oczywiście. Ale nie będę próbować, bo uważam, że większość zinstytucjonalizowanej działalności charytatywnej jest zła – lepiej pomagać indywidualnie konkretnym ludziom. Tu więcej moich wyjaśnień na ten temat: https://www.salon24.pl/u/gps65/622832,filantropia

      „Gdzie pan znajdzie zarządcę, który potrafi zaopatrywać się w sprzęt. A właściwie gdzie pan znajdzie zarządcę który cokolwiek potrafi?”

      Na rynku. Trzeba szukać dobrych fachowców. Żebranie, by wspomagać partaczy, nie jest dobrym rozwiązaniem.

      „Co zaś do przekształcania szpitali w system „zdrowy, kapitalistyczny i wolnorynkowy”, jak pan twierdzi, to wystarczy odwiedzić którykolwiek szpital w USA, aby zauważyć tablice, które upamiętniają fundatorów a to skrzydła szpitala, a to oddziału, czy nawet drobnych darczyńców. I co? Trzeba ich potępiać?”

      Oczywiście nie należy potępiać, bo tam też już od dawna rozwija się socjalizm i państwo silnie ingeruję w służbę zdrowia, więc też im jest trudno działać i zamiast na zdrowych zasadach rynkowych, muszą opierać się na mafiach żebraczych i je wspierać. Niemniej szpitalom to żebractwo tak samo szkodzi jak każdemu pojedynczemu żebrakowi.

Comments are closed.