Nakładem Instytutu Pamięci Narodowej ukazał się drugi komiks z serii Wilcze Tropy opisującej bohaterstwo żołnierzy podziemia antykomunistycznego podczas II wojny światowej i w pierwszych latach komunistycznej okupacji.
Komiks „Orlik” powstał na podstawie scenariusz Sławomira Zajączkowskiego. Autorem jak zwykle doskonałych rysunków jest Krzysztof Wyrzykowski. Wkładkę historyczną, opisującą losy Orlika i walki jego oddziału przygotowali Kazimierz Krajewski i Tomasz Łabuszewski.
Tytułowy Orlik czyli Marian Bernaciak urodził się w 1917 roku na Mazowszu w rodzinie rzemieślniczej. Ukończył w Puławach gimnazjum i szkołę podchorążych. Walczył w 1939 roku. Uciekł z niewoli sowieckiej. Pod okupacją niemiecką prowadził w Rykach księgarnię, a w Dęblinie drukarnię (w której fałszował dokumenty dla AK). W 1943 roku zagrożony aresztowaniem przez Gestapo został dowódcą oddziału partyzanckiego. W 1944 roku w ramach akcji Burza prowadził walki z niemieckim okupantem i likwidował bandy rabunkowe. Pod okupacją komunistyczną kontynuował walkę z sowietami i ich polskojęzycznymi kolaborantami. Do jego najsławniejszych akcji należało uwolnienie polskich patriotów eksterminowanych w więzieniach UB. Zginął bohatersko w 1946 roku.
Na akcję komiksu składają się walki podczas II wojny światowej z Waffen SS, tworzenie przez bandy rabunkowe AL Milicji Obywatelskiej, zapis terroru sowietów i ich polskojęzycznych kolaborantów, likwidacja komunistycznych oprawców, akcje antykomunistycznego podziemia (w tym dwie najsłynniejsze akcje uwolnienia polskich patriotów z więzień UB).
Jan Bodakowski