W związku z łagodzeniem obostrzeń pandemicznych organizatorzy corocznego spotkania producentów gier komputerowych w Poznaniu – Game Industry Conference zapewnili, że w dniach 21-24 października 2021 roku odbędzie się kolejna edycja tej popularnej imprezy. Jak co roku, do Hali Widowiskowo Sportowej Arena w Poznaniu zjadą się najważniejsze firmy działające w tej branży oraz wszyscy zafascynowani grami online, także tymi które posiadają w swojej ofercie kasyna betsson w Polsce. Poza częścią typowo ekspozycyjną z ofertą produktów, będą organizowane także spotkania networkingowe, wykłady i dyskusje panelowe, w których wezmą udział znani twórcy gier.
Od kilku edycji, osoby związane z branżą mogą także wziąć udział w targach pracy – GeekCareers. To doskonała okazja do poznania oferty zatrudnienia w najlepszych firmach aktywnych na rynku gier. Polska, ze względu na posiadany potencjał zawodowy, jest doskonałym miejscem rekrutacji także dla firm zagranicznych. Zainteresowani tematyką gier przez uczestnictwo w Game Industry Conference Poznań mogą również wysłuchać wykładów prowadzonych przez najlepszych profesjonalistów z firm takich jak: Google, Epic Games czy CD Projekt. Od 2018 roku organizatorzy imprezy przyznają nagrody Central & Eastern European Game Awards. Firmy aktywne w tej części naszego kontynentu są wyróżniane za innowacyjność swoich produktów oraz stosowaną politykę promocji. W 2020 roku po raz pierwszy zorganizowano cyfrowy konkurs artystyczny o nazwie Crystal Canvas 2020, w którym wzięło udział wielu profesjonalnych grafików z całego świata. Ich zadaniem było opracowanie koncepcji artystycznej video gry. Tematem przewodnim była woda i symbolika z nią związana. Główna nagroda w wysokości 600 EUR została ufundowana przez Fundację Czapski Art Foundation. Zwycięzcą tej edycji został Ognjen Sporin, a wśród wyróżnionych prac znalazły się dwie przygotowane przez artystów z Polski .
Polska jest jednym z największych europejskich rynków gier komputerowych. Zyski osiągane przez firmy działające na terenie naszego kraju często osiągają znacznie lepsze wyniki, niż te z Rosji lub Brazylii. Ubiegły rok był wyjątkowy pod każdym względem, a dochody firm działających w branży rozrywki online zwiększyły swoje przychody jak nigdy dotąd. Według prognozy firmy Newzoo, która analizuje rynek gier w 2020 roku ponad 2,7 miliarda graczy na świecie wydało blisko 160 mld USD na produkty oferowane przez firmy w tej branży. Prognoza zakłada, że w 2023 roku, ze względu na ogromny udział gier mobilnych, rynek gier będzie wart już 200 mld USD. Na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych notowanych jest ponad 40 firm zajmujących się grami.